חדשות ואירועים »

| |

סיור משלחת רופאים מרומניה והאיחוד הארופאי

יום רביעי, 28 אפריל 2010

בהמשך לכנס הבן-לאומי שהתקיים בחודש נובמבר 2009 בבוקרשט בו השתתף מפעל אופק באמצעות שיחת וידאו בן-לאומי עם עשרות מדינות נוספות ועל בסיס התרשמות הצוות המקצועי, הגיעה לארץ משלחת המונה 7 רופאים.

בראש המשלחת עמדה הפרופסור לואיזה ספירו (www.brainaging.ro) בעלת מעמד ראשון במעלה בתחום הגריאטריה ונירולוגיה ברומניה ובמדינות נוספות אשר במטרה להתרשם מקרוב מצורת הפעילות במפעל אופק בפרט ומפרוייקטים נוספים באזורינו בכלל.

המשלחת סיירה במפעל כ.צ.ט תעשיות, וקיבלה הסבר על תהליך הייצור במקום , לאחר מכן במפעל אופק קיימנו שיחות עם חניכים והמדריכים מנהל המפעל ויתר אנשי הצוות .

במפגש זה סוכמו הצרכים להמשך שיתוף פעולה אשר יכלול תוכניות תצפיות במפעל אופק מתוך מגמה ללמוד על השיפורים שחלו בהתנהגות ובהתמודדות היום יומית של החניכים. צוות המחקר התרשם מהחניכים עד מאוד ובקשו את עזרתנו בייעוץ והדרכה להקמת מפעלים דומים ברומניה ובארצות נוספות באיחוד האירופי.
יש לציין כי זהו תקדים - תחת קורת גג אחד נותנים פתרונות תעסוקתיים לכל סוגי הנכים ביחד ובהצלחה הראויה לציין.

המשלחת נפגשה גם עם ראש מועצה אזורית באר-טוביה מר דרור שור וקיבלה סקירה על המועצה. סוכם עקרונית כראש המועצה ומשלחת מטעם המועצה יוזמנו להגיע לרומניה בחודש יוני לצורך חתימת הסכם של ברית ערים תאומות עם אחד העיירות היפות על חוף הים השחור.

המשלחת התרשמה עד מאוד מביקורה במרכז יום לקשיש, ובקשה ללמוד גם מפרוייקט זה ואף להעתיקו ברומניה, שם לא נתקלו במרכז יום לקשיש, אלא רק בבתי אבות סעודיים.
כאן למדו לראשונה על אפשרויות הטיפול בקשיש בתוך הקהילה. גם לפרוייקט זה נדרש לשמש להם יועצים להקמה.

המשלחת בקרה והתרשמה גם ממפעל סגנון שמעסיק נכים משוקמים. כמו גם במפעל לתיאור שפכים שבאזור תימורים על מנת ללמוד על שיטת מפעל לטיהור ביולוגי מתוך מגמה לשיתוף חברות ישראליות בבניה שמפעלים מסוג זה ברומניה .

הביקור הוגדר כמוצלח ביותר ובהמשך צפויים להתקיים דיונים נוספים בבוקרשט ובערים נוספות באירופה מתוך כוונה לשכור שרותיי ייעוץ והדרכה ממפעל אופק.ראוי לציין את הגב' אירנה לייבוביץ אשר ארגנה את ביקור המשלחת ואשר מייצגת את קומפנה. מתוקף תפקידה משמשת כיועצת ומקושרת לקרנות האיחוד הארופי אשר הגיעה במטרה ללמוד את הנושאים לטובת הארגונים אותם היא מייצגת .

ראוי לציין את הגב' אירנה לייבוביץ אשר ארגנה את ביקור המשלחת ואשר מייצגת את קומפנה. מתוקף תפקידה משמשת כיועצת ומקושרת לקרנות האיחוד הארופי אשר הגיעה במטרה ללמוד את הנושאים לטובת הארגונים אותם היא מייצגת .

 

קבלת פנים במפעל אופק

קבלת פנים במפעל אופק

יו

יו"ר עמותת אופק, מר שימי שמעון עם הפרופסור לואיזה ספירו

ביקור במפעל כצט

ביקור במפעל כצט

ביקור בלשכתו של ראש מועצת באר טוביה, מר שור

ביקור בלשכתו של ראש מועצת באר טוביה, מר שור

מר שימי משה ומאיר לרר נהנים מהעשיה

מר שימי משה ומאיר לרר נהנים מהעשיה

ביקור במפעל אופק

ביקור במפעל אופק

מפעל אופק - דוגמא לשגרת חיים

מפעל אופק - דוגמא לשגרת חיים

© כל הזכויות שמורות לעמותת אופק 2023